Magiczne Drzewo

 

 

 

 

 

 

Basia

 

 

 

 

 

 

Żubr Pomponik

 

 

 

 

 

Kicia Kocia

Kicia Kocia poznaje strażaka to pierwszy (i na razie jedyny) odcinek z serii o ici Koci, która w przyszłości liczyć ma 26 odcinków. Jest to adaptacja książeczek Anity Głowińskiej o sympatycznej kotce, którą pokochały tysiące dzieci w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na kolejne odcinki!

 

 

 

 

A oto druga część naszego zestawienia - współczesne polskie animacje dla dzieci. 

 

 

 

 

 

 

Pomysłowy Dobromir

 

 

 

 

 

 

Przygody Koziołka Matołka

 

Dziwne przygody Koziołka Matołka to adaptacja filmowa komiksuautorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Seria liczy "tylko" 26 odcinków, ukazuje przygody niesfornego koziołka i jego poszukiwanie Pacanowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Reksio

 

Również ta animacja powstała w studiu w Bielsku-Białej. Seria o  Reksiu liczy blisko 70 odcinków produkowanych w latach 1967 - 1990. 

31/05/20

 

TOP 10. Najlepsze polskie bajki dla dzieci

 

 

 

 

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy Was na naszą subiektywną listę przebojów w kategorii: najlepsze polskie bajki dla dzieci.

 

 

 

Lista podzielona jest na dwie części: pierwsza część to 5 kultowych polskich bajek z lat 1960-1980. Królują tu produkcje dwóch działających w tamtych latach studiów filmowych: Studia Filmów Rysunkowych oraz Studia Miniatur Filmowych. Druga część to produkcje współczesne, w tym dwie ekranizacje bardzo popularnych książeczek dla dzieci: Basi oraz Kici Koci

 

 

 

Przygody Bolka i Lolka

 

 

Bolek i Lolek to jedna z najbardziej znanych i lubianych polskich animacji dla dzieci. Seria była produkowana od 1963 do 1986 roku przez Studio Filmów Rysunkowych w Białymstoku. Przez 23 lata nakręcono ponad 150 odcinków z przygodami małych bohaterów! Pomysłodawcą serii był Władysław Nehrebecki, a źródłem inspiracji dla dwóch serialowych bohaterów byli... dwaj synowie Nehrebeckiego: Jan i Roman. Serial miał ukazywać codzienne przygody z życia dwóch chłopców.  W 1973 roku, na specjalne życzenie dziecięcej publiczności, do Bolka i Lolka dołączyła Tola, mała rudowłosa koleżanka chłopców. W 1997 roku został uznany za Dobranockę wszech czasów w plebiscycie TVP i "Gazety Wyborczej". Wszystkie odcinki można obejrzeć tutaj.

 

Idealna bajka już na poziom A1, bo... uwaga... Bolek i Lolek porozumiewają się bez słów! ;-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Top 10. Najlepsze polskie bajki

Czytanie

Poziom A1

Poziom A2


Gramatyka

Poziom A1

Poziom A2

 

Lekcje

Poziom A1

I love Polish - materiały do nauki języka polskiego jako obcego